Pomlad je za učence, ki so vključeni v podaljšano bivanje, najlepši čas za brezskrbno igro na šolskem igrišču. Da pa bi se tam počutili prijetno, mora biti igrišče tudi čisto in varno. V ta namen smo se učitelji OPB skupaj s svojimi učenci ter učenci iz oddelkov Centra Janeza Levca lotili desettedenskega projekta »Naše igrišče ni smetišče«, pri katerem sodelujejo prav vsi učenci – vseh 10 skupin podaljšanega bivanja.

S projektom smo začeli po Dnevu za spremembe, ki je potekal v soboto, 6. 4. 2024, trajal pa bo do 21. 6. 2024. Spomladanski čas je na naši tudi sicer šoli ekološko obarvan, saj 22. 4. obeležujemo Dan zemlje, ob katerem organiziramo celodnevne delavnice z ekološko vsebino. Cilj projekta je učence ozavestiti o primernem ravnanju z odpadki ter o pomembnosti čistega okolja za dobro osebno počutje.

Vsaka skupina je en teden zadolžena za urejanje in čiščenje šolskega igrišča. V ta namen smo priskrbeli rokavice in vedra, v katera učenci ločeno zbirajo odpadke.

Fotografije zbranih odpadkov ter poteka akcije smo skrbno zbirali in iz njih sestavili foto-galerijo, v avli šole.

Fotografije si lahko v članku pogledate TUKAJ.

Pripravili: učitelji in učiteljice OPB