REZULTATI TEKMOVANJ IZ ZGODOVINE – Osnovna šola Franceta Bevka Ljubljana

2019/20:

…………….

2018/19:

Šolskega tekmovanja iz zgodovine se je v šolskem letu 2018/2019 udeležilo 21 učencev. 6 učencev je osvojilo bronasto priznanje, in sicer Ula Kostić, Neja Raspet, Klara Vranovič (8.a), Lenart Peternel (8.b),  Luka Urbanč (9.a), Kaja Trontelj (9.b).

Kaja, Luka in Lenart so se udeležili področnega tekmovanja, kjer so vsi osvojili srebrna priznanja, Luka Urbanč pa se je uvrstil na državno tekmovanje, kjer je osvojil zlato priznanje.

Na tekmovanje smo se pripravljali po razpisanih virih in literaturi, katere obseg se veča s stopnjo tekmovanja. Letošnja tema  »150 letnica taborov in čitalnic na Slovenskem« je bila dokaj zahtevna. Učenci in učenke so z zanimanjem preučili literaturo, analizirali članke, kritično razmišljali, iskali po zemljevidih in sklepali o dogajanju v drugi polovici 19. stoletja na Slovenskem ter se seznanili s prebujenjem zavedanja slovenskega naroda.

Naučili smo se marsikaj zanimivega in koristnega ter poglobili svoje znanje.

ČESTITKE VSEM!

Mentor: Stojan Milenković

2017/18:

Šolskega tekmovanja iz zgodovine se je v šolskem letu 2017/2018 udeležilo 14 učencev. Po pravilniku so 4 učenci (tretjina sodelujočih učencev) osvojili bronasto priznanje. To so Ema Knez, 8.a, Domen Lisjak, 9.a, David Sedmak, 9.b in Luka Papež, 9.b. Več o tem pa TUKAJ.

2016/17:

Na področno tekmovanje se je uvrstilo sedem učencev, vendar dva učenca zaradi bolezni nista mogla sodelovati. Od petih učenk, ki so sodelovale na področnem tekmovanju (OŠ Savsko naselje, 1.2.2017), so štiri osvojile srebrno priznanje. Na državno tekmovanje pa se je udeležila ena učenka in osvojila zlato priznanje. Več o tem pa TUKAJ.

2015/16:

V šolskem letu 2015/2016 je učenka učenka iz 9.b razreda osvojila zlato priznanje na državnem tekmovanju iz zgodovine, ki je bilo 19. marca v Brežicah.  Bila je med prvimi štirimi učenci, ki so na tekmovanju dosegli najvišje število točk. Več o tem pa TUKAJ.

Mentorica tekmovanj: Fikreta Marković