REZULTATI TEKMOVANJ PRI MATEMATIKI – Osnovna šola Franceta Bevka Ljubljana

2021/22:

Na naši šoli je 17. 3. 2022 potekalo šolsko tekmovanje iz znanja matematike za učence od 1. do 9. razreda. Tekmovanja se je udeležilo 201 učencev, 78 učencev je prejelo bronasto priznanje.

Na regijsko tekmovanje se je uvrstilo 19 tekmovalcev, učencev od 6. do 9. razreda. Regijsko tekmovanje je potekalo na OŠ Jožeta Moškriča v sredo, 6. 4. 2022.

Na državno tekmovanje so se uvrstili 4 tekmovalci.

7. r: Eva Šolinc

8. r: Domen Porenta

9. r: Kai Rejc, Oliver Dobovšek

Državno tekmovanje je prav tako potekalo na OŠ Jožeta Moškriča v soboto, 23. 4. 2022.

Vsi tekmovalci so osvojili priznanje, in sicer:

Eva Šolinc in Kai Rejc sta prejela zlato priznanje, Oliver Dobovšek in Domen Porenta sta osvojila srebrno priznanje.

Vsem tekmovalcem ter prejemnikom priznanj iskreno čestitam!

Anja Smrtnik, vodja tekmovanja na šoli

2020/21:

……….

2019/20:

Letos je potekalo jubilejno, 30. tekmovanje iz razvedrilne matematike. Učenci se na tekmovanju merijo v znanju algoritmičnega mišljenja, logičnega sklepanja, računskih spretnosti in prostorske predstavljivosti. 50 učencev šestega, sedmega, osmega in devetega razreda se je 4. 12. 2019 udeležilo šolskega tekmovanja. Na šolskem tekmovanju je 17 učencev osvojilo bronasto priznanje. Dobitniki bronastih priznanj so: 6. razred: Matic Potnik, Ina Ana Ropoša Mužič, Maks Redelonghi, Ožbej Peternel, Niko Komloš, Sara Bionda; 7. razred: Zarja Rous, Yushan Ni, Nika Pugelj, Kai Rejc; 8. razred: Odon Kerec, Jernej Kušej, Ivona Antonić, Zala Miklavčič, Maša Reberšak; 9. razred: Miha Kosanc in Liza Knez.

Na državno tekmovanje, ki je potekalo 1. 2. 2020 na OŠ Jožeta Moškriča v Ljubljani, se je uvrstil Miha Kosanc in na njem dosegel izjemen rezultat. Dosegel je vse možne točke, postal državni prvak in osvojil prvo nagrado ter zlato priznanje.

2018/19:

Tekmovanje iz znanja razvedrilne matematike je letos potekalo že devetindvajsetič. Učenci se merijo v znanju algoritmičnega mišljenja, logičnega sklepanja, računskih spretnosti in prostorske predstavljivosti. Tekmovanje iz razvedrilne matematike smo na naši šoli letos izvedli drugič. 44 učencev šestega, sedmega, osmega in devetega razreda se je udeležilo šolskega tekmovanja, najboljši pa so se uvrstili na državno tekmovanje, ki je bilo 26. 1. 2019 na OŠ Jožeta Moškriča v Ljubljani. Več o tem pa TUKAJ.

2017/18:

Tekmovanje iz matematike poteka na dveh nivojih. Šolskega tekmovanja, ki je potekalo 16. marca se je udeležilo 217 učencev, 103 iz prve triade, 70 iz druge in 44 iz tretje triade. Bronasto priznanje je osvojilo  88 učencev. Na državno tekmovanje, ki je potekalo 21. aprila na OŠ Ketteja in Murna v Ljubljani se je uvrstilo 11 učencev iz 5., 6., 7., 8., in 9. razreda. Liza Knez je postala državna prvakinja in je osvojila prvo nagrado. Več o tem pa TUKAJ.

Tekmovanje iz znanja razvedrilne matematike je letos potekalo že osemindvajsetič. Učenci se merijo v znanju algoritmičnega mišljenja, logičnega sklepanja, računskih spretnosti in prostorske predstavljivosti. Tekmovanje iz razvedrilne matematike smo na naši šoli letos izvedli prvič. Več o tem pa TUKAJ.

2016/17:

Na državno tekmovanje, ki je potekalo 22. aprila na OŠ Jožeta Moškriča v Ljubljani, se je uvrstilo 11 učencev iz 5., 6., 7., 8., in 9. razreda. Odon Kerec (5. r.) in Liza Knez (6. r.) sta osvojila zlato priznanje. Vsi ostali, Ana Dimitrijević (5. r.), Mark Iztok Lunder (5.r.), Zala Miklavčič (5.r.), Doroteja Porenta (5.r), Tine Hotimir Jamnik (6.r.), Lenart Peternel (6.r.), Gaja Kreševič Cimperman (7.r.), Hana Huth Lukšič (9.r.) in Urša Mati Djuraki (9.r.), pa so osvojili srebrno priznanje.

2015/16:

Tekmovanje iz matematike poteka na dveh nivojih. Šolskega tekmovanja, ki je potekalo 17. marca 2016 se je udeležilo 216 učencev, 105 iz prve triade, 60 iz druge in 51 iz tretje triade. Več o tem pa TUKAJ. Na državno tekmovanje, ki je potekalo 16. aprila na OŠ Jožeta Moškriča v Ljubljani se je uvrstilo 7 učencev iz 5., 6., 7., 8., in 9. razreda. Miha Kosanc iz 5.b razreda in Urša Mati Djuraki iz 8.b razreda sta osvojila zlato priznanje.

Čestitamo!

Predsednica šolske tekmovalne komisije: Andreja Pagon

(Skupno 1.614 obiskov, današnjih obiskov 1)