REZULTATI S PODROČJA ASTRONOMIJE– Osnovna šola Franceta Bevka Ljubljana

2020/21:

…………….

2019/20:

Tekmovanje iz astronomije poteka na dveh nivojih za učence sedmih, osmih in devetih razredov. Šolskega tekmovanja, ki je potekalo  5 . decembra 2019 se je udeležilo 23 učencev. Bronasto priznanje je osvojilo 8 učencev: 7. RAZRED: Kai Rejc, Zarja Rous, Jakob Zavrl in Gabriel Montanič, 8. RAZRED: Val Jovanovič Vidmar in Ana Vesel, 9. RAZRED: Liza Knez in Miha Kosanc.

Na državno tekmovanje, ki je bilo 11. Januarja 2020, na Gimnaziji Šentvid v Ljubljani, sta se uvrstila Liza Knez in Miha Kosanc. Na zahtevnem tekmovanju sta oba osvojila srebrno  priznanje.

Vodja tekmovanja: Ladislava Ježek – Narobe

2018/19:

Letos je potekalo 10. tekmovanje v znanju astronomije za Dominkova priznanja. Decembra  se je šolskega tekmovanja udeležilo triindvajset  učencev sedmih, osmih in devetih  razredov. Doroteja Porenta, Val Jovanovič – Vidmar, Liza Knez, Lenart Peternel, Miha Kosanc, Klara Vranović, Luka Urbanč in Ema Vehovec so osvojili bronasto priznanje.

12. 1. 2019 je na Gimnaziji Šentvid potekalo še državno tekmovanje, na katerega sta se uvrstila Doroteja Porenta in Val Jovanovič – Vidmar. Oba sta se odlično odrezala, saj sta osvojila srebrno priznanje.

2017/18:

V šolskem letu 2017/18 je potekalo 9. tekmovanje v znanju astronomije za Dominkova priznanja.
Decembra se je šolskega tekmovanja udeležilo sedemnajst učencev sedmih, osmih in devetih razredov.
Liza Knez, Lenart Peternel, Ema Vehovec, Lara Umek, Domen Lisjak, Luka Papež, Klemen Klopčič, Nejc Fonović in Klemen Franko so osvojili bronasto priznanje.
Januarja je na Gimnaziji Šentvid potekalo še državno tekmovanje, na katerega so se uvrstili Liza Knez, Lenart Peternel, Ema Vehovec in Domen Lisjak. Vsi so se odlično odrezali, saj so vsi osvojili srebrno priznanje.

2016/17:

V šolskem letu 2016/2017 je potekalo 8. tekmovanje v znanju astronomije za Dominkova priznanja. Januarja je na Gimnaziji Šentvid potekalo državno tekmovanje, na katerega se je uvrstila Urša Mati Djuraki. Urša je na državnem tekmovanju osvojila 1. mesto in s tem 1. nagrado ter zlato priznanje. Več o tem pa TUKAJ.

2015/16:

V šolskem letu 2015/16 je potekalo 7. tekmovanje v znanju astronomije za Dominkova priznanja. Januarja je na Gimnaziji Šentvid potekalo še državno tekmovanje, na katerega se je uvrstila Urša Mati Djuraki. Urša je na državnem tekmovanju osvojila 2. mesto in s tem 2. nagrado in zlato priznanje.

Zaradi izjemnega dosežka je Urša dobila povabilo za sodelovanje na 23. Sanktpeterburški astronomski olimpijadi. To tekmovanje je potekalo v treh krogih. V prvem, izbirnem krogu, so učenci reševali naloge, na podlagi katerih so jih izbrali v nadaljnje tekmovanje. Urša se je tudi tukaj odrezala odlično. Rezultate si lahko ogledate na spletni strani olimpijade: http://school.astro.spbu.ru/?q=node/514.

13. 2. 2016 je na OŠ Turnišče potekal drugi, teoretični del, olimpijade. Več o tem si lahko pogledate v prispevku RTV Slovenija: http://4d.rtvslo.si/arhiv/porocila/174388313 (od 5:04 naprej). Zadnji del tekmovanja, praktični del, je potekal v marcu 2016.