Za Preglova priznanja iz znanja kemije je v šolskem letu 2023/2024 tekmovalo 7377 učencev iz 455 osnovnih šol. Za učence 8. in 9. razreda naše šole je bilo ponovno zelo uspešno, saj so skupaj osvojili 11 Preglovih odličij in 12 priznanj za sodelovanje.

• Na izbirnem šolskem tekmovanju je od 25 tekmovalcev prejelo Preglova priznanj 12  učencev za doseženo 1.-6. mesto, 9 učencev se je uvrstilo na regijsko tekmovanje (iz 9. r.: Tilen Porenta, Eva Šolinc, Tiana Flor Cecowski in Nika Čermelj; iz 8. r.:  Nal Pegan,  Matic Reberšak, Tia Kaja Zalar, Jernej Budja in Taras Čatak)
  • Na regijskem tekmovanju je od 9  učencev osvojilo bronasto Preglovo priznanje 7  učencev (iz 9. r.: Eva Šolinc, Tilen Porenta, Tana Flor Cecowski in Nika Čermelj; iz 8. r.: Matic Reberšak, Jernej Budja, Taras Čatak). Vseh 7 učencev se je uvrstilo na državno tekmovanje.
  • Na državnem tekmovanju so od 7 učencevosvojilipriznanja 4 učenci (3 srebrna in 1 zlato):

Matic Reberšak (8. r.) – SREBRNO PREGLOVO PRIZNANJE

Taras Čatak (8. r.) – SREBRNO PREGLOVO PRIZNANJE

Eva Šolinc (9. r.) – SREBRNO PREGLOVO PRIZNANJE

Nika Čermelj (9. r.) – ZLATO PREGLOVO PRIZNANJE in zlati »ZOTKIN TALENT 2024«

Na uspehe naših učencev smo učitelji in učenci OŠ Franceta Bevka zelo ponosni.  Iskrene čestitke!

Poročilo pripravila: Violeta Stefanovik, mentorica tekmovanj za kemijo

Celotno poročilo poglejte TUKAJ.