Tretji petek v novembru, 17. 11. 2023, bomo tudi na naši šoli obeležili Dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ).

Projekt je nastal na pobudo slovenskih čebelarjev in poteka že trinajsto leto. Poleg medu Tradicionalni slovenski zajtrk sestavljajo še kruh, maslo, mleko in jabolko.

Slogan letošnjega Tradicionalnega slovenskega zajtrka je »Kruh za zajtrk – super dan!«.

Letošnji plakat za Tradicionalni slovenski zajtrk krasi ilustracija naše priznane ilustratorke Ančke Gošnik Godec iz pravljice Bogata in uboga sestra. Pravljica in ilustracija sta objavljeni v knjigi Babica pripoveduje. Pravljica bo premierno na sporedu na Prvem programu Radio Slovenija v oddaji Lahko noč, otroci 16. novembra 2023, ob 19. 45.

17. novembra bo pravljica dostopna na povezavi oddaje Lahko noč, otroci.

Ob tednu slovenske hrane so stanovske organizacije kmetov, zadrug in čebelarjev  izdale publikacijo »Recepti z okusi Slovenije«.

KAJ SE JE DOGAJALO na dan tradicionalnega slovenskega zajtrka na OŠ Franceta Bevka poglejte TUKAJ.