Modelno izvajanje pouka, kakršnega smo poznali v šolskem letu 2021/2022 ni predvideno. Pouk in dejavnosti se izvajajo skladno z veljavnimi predpisi in učnimi načrti. Ob upoštevanju osnovnih higienskih ukrepov in priporočil NIJZ za preprečevanje prenosa in širjenje virusa Sars-Cov-2 ter ukrepov za samozaščitno vedenje se bodo izvajale vse dejavnosti in programi, vključno z dnevi dejavnosti, ekskurzijami, šolo v naravi, plavalnimi tečaji in kolesarskim izpitom.

Ukrepi za letošnje šolsko leto so predvideni glede na epidemiološko sliko v dveh fazah. Ob začetku šolskega leta smo v fazi 1, ko se virus hitro širi, a pri večini obolelih ne povzroča težjega poteka bolezni, zato je ključno izvajanje osnovnih higienskih ukrepov (higiena rok in higiena kašlja), prezračevanje, samotestiranje obolelih in predvsem samozaščitno vedenje. Dodatni ukrepi se bodo začeli izvajati v morebitni fazi 2, če bo prevladovala različica virusa, ki bo v visokem deležu povzročala težji potek bolezni. Prostovoljno samotestiranje za učence s testi HAG se opravi v domačem okolju, kadar ima učenec znake okužbe. Kot v preteklem šolskem letu vas prosimo, da v primeru okužbe otroka to čim prej sporočite njegovi razredničarki, saj bo šola starše otrok, ki bodo prišli v stik z okuženo osebo, o tem še naprej obveščala, in sicer z namenom, da boste starši pozorno spremljali zdravstveno stanje svojega otroka. Ministrstvo za zdravje bo za izvedbo prostovoljnega testiranja učencem še naprej zagotavljalo 10 testov na mesec na osnovi zdravstvenega zavarovanja, za učence tujce, ki le-tega nimajo urejenega pa na podlagi potrdila o vpisu v šolo. Testi bodo učencem na voljo v lekarnah.