SOUSTVARJAJMO SKUPNOST

Učenci prostovoljci OŠ Franceta Bevka vabimo babice in dedke, očete in mame ter učence naše šole na družinski dan na Bevku, ki bo potekal v okviru Dneva za spremembe, vseslovenske prostovoljske akcije, ki spodbuja ljudi, da aktivno pristopijo k odzivanju na potrebe svoje skupnosti. Namen našega dogodka je združiti različne generacije v skupnem druženju ob različnih aktivnostih, ki so jih pripravili naši prostovoljci.

Vsako leto aprila z različnim sloganom nagovarjamo prebivalce Slovenije, da vsaj za en dan postanejo prostovoljci in prostovoljke. Letošnji slogan se glasi »NAJBOLJ ZLATA JE PROSTOVOLJSKA LOPATA«.

KJE IN KDAJ?

Sobota, 6. 4. 2024, s pričetkom ob 9.uri.

Družili se bomo do 12.30 ure.

PROGRAM:

9.00 – 10.30   ČISTILNA AKCIJA OKOLIŠA ŠOLE

10.30 – 12.30  DELAVNICE in AKTIVNOSTI V ŠOLI

ČISTILNA AKCIJA OKOLIŠA ŠOLE

9.00 – 10.30

Čistilna akcija se bo pričela ob 9. uri. Pred šolo bomo delili rokavice in vreče za smeti. S čistilno akcijo bomo poskrbeli, da bo naš šolski okoliš čist in urejen.

DELAVNICE in AKTIVNOSTI V ŠOLI

10. 30 – 12.30

»DVORIŠČE NI SMETIŠČE« Čistilna akcija šolskega dvorišča  PRVA POMOČ Prikaz temeljnih postopkov oživljanja
  NAMIZNE in ŠPORTNE IGRE Šah in druge družabne igre, poligon, namizni tenis    ROČNE SPRETNOSTI Pletenje zapestnic, uhanov, kvačkanje…
  PLESENA DELAVNICA Učenje plesne koreografije  LEPE MISLI Pisanje oz. risanje lepih misli, pozitivnih besed, risb… Najlepših 20 bomo plastificirali in obesili na zunanjo stran šolske ograje.
  SOBA POBEGA Lahko razvozlaš vse uganke in pobegneš iz sobe?               TOMBOLA

IZMENJEVALNICA OBLAČIL

Prinesi rabljena oblačila in jih zamenjaj za druga. Kolikor jih prineseš, toliko jih lahko tudi odneseš.

IN ŠE IN ŠE…

PRIDRUŽITE SE TUDI VI IN SKUPAJ PREŽIVIMO LEPO SOBOTNO DOPOLDNE.