Francoski inštitut v Sloveniji je tudi letos organiziral tekmovanje Zlati makron za najboljšo francosko slaščico, namenjeno učencem osnovnih in srednjih šol v Sloveniji.

Letošnjega tekmovanja sta se udeležili učenki 6. a razreda, ki se učita francoščino, Aalina Bokani in Ava Joan Mast.

Žirija, ki ji je predsedoval slaščičar Naser Gashi, pokrovitelj tekmovanja, je izbrala 15 najboljših slaščičarjev.

Med 7 najboljših slaščičarjev v kategoriji osnovnih šol se je uvrstila tudi Aalina Bokani, ki je pripravila makrone v barvah francoske zastave. Žirijo je navdušila tako z izbiro in pripravo sladice kot tudi s predstavitvenim besedilom. TUKAJ si oglejte njuni slaščici, na povezavi v prispevku pa vse nagrajence tekmovanja in njihove izdelke.