OSMI razred

V osmem razredu začnemo s karierno orientacijo v drugem ocenjevalnem obdobju. Šolska svetovalna služba (socialna delavka Simona Koroša, ki nadomešča socialno delavko Tjašo Raztresen in psihologinja Vesna Krašovec) učence preko skupinskih aktivnosti in delavnic seznani s srednješolskim izobraževalnim sistemom, z dejavniki poklicnega izbora, s poklicnim kažipotom in uporabnimi spletnimi stranmi, kjer lahko dobijo več informacij o nadaljnji izobraževalni, poklicni in tudi življenjski poti:

– Poklicni kažipot: Spletno mesto  www.mojaizbira.si obsega najpomembnejše informacije o poklicih in izobraževanju. Namenjeno je učencem, dijakom, staršem in strokovnim delavcem. Na enostaven in pregleden način je ogled poklicev na voljo tudi preko izobraževalne serije To bo moj poklic.

– Zavod RS za zaposlovanje (opisi poklicev od A do Ž) http://www.ess.gov.si/ncips/cips/opisi_poklicev

– Filternet.si: http://www.mestomladih.si/dijaski-os/

– Dijaški.net (primer: Osrednjeslovenska regija, vse srednje šole):

– Center za poklicno izobraževanje: www.cpi.si

DEVETI razred

V devetem razredu šolska svetovalna služba seznani učence z aktualnimi informacijami glede srednješolskih programov, postopkov vpisa, štipendij in novosti na področju karierne orientacije na prehodu iz osnovne v srednjo šolo. Organiziramo tudi individualne svetovalne razgovore z učenci in starši. Devetošolci imajo možnost izpolnjevanja Vprašalnika o poklicni poti v elektronski obliki (e-VPP) in računalniškega programa Kam in kako za odkrivanje poklicnih interesov.

VPIS V SREDNJE ŠOLE in DIJAŠKE DOMOVE – pomembni datumi

22. 1. in 23. 1. 2021
(petek in sobota)
13. Informativa